Sauna İmalatı

 Sauna İmalatı
Okunuyor Sauna İmalatı

Sauna İmalatı günümüzde hakettiğinden çok daha az biliniyor. Sadece otelleri ile lüks yaşam alanlarına sahip sitelerdeki rezidanslarda, spor merkezlerinde bulunması sebebiyle bir çok kesim bu sağlık odasının kullanımından mahrum durumda. Bu durum dünyada böyle değil aslında, Avrupa’nın bazı ülkelerinde devlet kanallarının çoğunda ücretsiz sauna kullanımı var ve daha farklı ülkelerde de kullanım oranı çok fazla bir seviyede. Ülkemize kıyasladığımız zaman sanki sauna kültürü bizim tarihimizden değil de Yunanistan’ın tarihinden bir miras gibi görünüyor. Çünkü yüzdelik dilim olarak bakıldığında Yunanistan bizden daha fazla sauna kullanım oranına sahip durumda. Dolayısı ile bu aslında yaygınlaştırılması ve orta gelirli sınıfın hatta dar gelirli sınıfında kullanıma sunulması büyük önem taşıyan bir durum haline geliyor çünkü sauna bir sosyal etkinlik değil tam anlamı ile bir sağlık hareketidir.

Saunanın Faydaları Nelerdir ?


Saunanın faydalarını ele aldığımız zaman özelikle kas ve kemik hastalıklarının tedavisinde bir çok fizik tedavi uygulamalarının öncesinde hep önerilir. Ülkemizde müthiş sabah programlarımız var bunların her sabah bir kaç tanesinde sıcak terapi uygulamalarından kesinlikle bahsedilir. Saunada geçireceğiniz 10-15 dakikalık bir zaman ile kalp ve dolaşım sisteminize müthiş faydalar sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Sadece şunu düzeltmemiz gerekebilir. Saunanın faydalarını açıklayan bir çok kaynak saunanın zayıflama etkisinden bahsediyor ancak bunun doğru olmadığını üzülerek belirtmek istiyoruz. Çünkü dünyadaki hiç bir araştırma şirketi ve bu konudaki uzman sauna için veya diğer herhangi bir sıcak terapi uygulamaları için zayıflatıyor kelimesini kullanmadı. Ama eğer bu şekilde zayıflama konusunda bir motive sağlayabiliyorsa insan bu yanlış bilgide hayırlara vesile oluyor diyebiliriz.

Sauna imalatı konusunda hizmet veren firmalar bu noktada devreye giriyor. İnanılmaz indirimli fiyatlar ile üstelik kredi kartına yüksek taksit seçenekleriyle şaşılacak kadar dar alanlara 1 m2 lik bile sauna imalatı gerçekleştirebiliyor. Bu tamamen insanların evlerinde , iş yerlerinde saunaya 1 adım mesafede yaşamaları anlamına geliyor. Bu durum sağlık kapınızda diye açıklanabilir çünkü saunanın insanın hayatına entegre edilebilmesi mümkün olduğunda yaşlılığımızda başımıza bela olabilecek bir çok hastalık ile uğraşmayacağımızın garantisi şeklinde.

 


Kaynak: https://saunaimalati.net/sauna-imalati/

Yapılan Yorumlar
  • Avatar for ElitTekno ElitTekno dedi ki:

    Sağolun araştırma yaparken size denk geldim ve makalede bütün cevapları aldım 🙂

  • Avatar for Hakan Hakan dedi ki:

    Eve saunası olmayan da ne bileyim 🙂 Şaka bir yana evde sauna gerekli mi ondan da çok emin olamadım. Eğer çok büyük bir evimiz yoksa birde sauna yapımı ve sonrasındaki bakım giderleri gereksiz olur heralde.

  • Avatar for Mete Berk Mete Berk dedi ki:

    Sauna yaptıracak insanlar için güzel bir yazı olmuş, bize sadece okumak düşer 😀

Bir Yorum Yapın

Estetik Doktorları